СВЕТИ САВА - ШКОЛСКА СЛАВА

Датум: 01. Februar 2012 14:00 Категорија: Новости

СВЕТИ САВА - ШКОЛСКА СЛАВА

Ученици и наставници ОШ “Јован Грчић Миленко“ из Беочина обележили су Школску славу – Светог Саву, 27. јануара 2018. године. Након освећења и сечења славског колача у холу школе у ком су учествовали беочински свештеник Мирослав Бабић, као и школски вероучитељи свештеник Вељко Грубач и Јевгенија Којић , директорица школе госпођа Татјана Сакан као и наставници и ученици школе. Ове године школски кум је Јавно предузеће Топлана Беочин са директором г. Владимиром Михићем. Након сечења славског колача изведен је свечани програм у Дому културе.
          Скупштина  Општне  Беочин  је   и    ове    године    доделила Светосавске   повеље   ученицима који су остварили значајне успехе у области  науке, уметности, спорту. Светосавска повеља у 2018. год. додељена је у конкуренцији основних школа: Јовани Новковић и Анђели Савић, Нади Челар, Огњену Козићу и Лазару Крстићу из ОШ"Јован Поповић" Сусек. У конкуренцији средњих школа добитници су: Митру Милинковићу, Петру Бикару, Јовани Ковачевић, Ненаду Барцу и Марку Јањићу. Повеље награђенима су доделили председник Општине Беочин, гдин Митар Милинковић и председник Скупштине Општине Беочин, гдин Зоран Стокућа.
*Фотографије се налазе у галерији.