Музеји Београда

Датум: 17. Novembar 2018 18:02 Категорија: Новости

Посета музејима Београда

Ученици ОШ „Јован Грчић Миленко“ из Беочина, у пратњи наставница Весне Мијин Томић, Весне Гојић, Бојане Драшко и помоћнице директора Марије Урач,  посетли су 8. новембра 2018. г., четири музеја у Београду. Афрички музеј где су видели афричке маске, употребне предмете, склуптуре и фотографије, a затим учествовали у радионици израде ритуалног накита. Уследила је посета легату најистакнутијег сликара српске модерне двадесетог века, Легату Петра Лубарде, где су се ученици упознали са његовим стваралаштвом. Поестили су и Народни музеј у ком су погледали поставку од Лепенског вира до модерног сликарства и Пикаса.
            Било је веома лепо и поучно, ученици су проширили своја знања и таленте и инспирисали се за даљи креативан рад на пољу уметности.