ПОЗОРИШНА ПРЕДСТАВА ,,ЗЕЛЕНА ЧАРОЛИЈА”

Датум: 05. Decembar 2022 22:23 Категорија: Новости

ПОЗОРИШНА ПРЕДСТАВА ,,ЗЕЛЕНА ЧАРОЛИЈА”
Хит представа за децу ,,Зелена чаролија"- магична еколошка прича у Дому културе у Беочину изведена је у среду, 23.11.2022. године пред публиком коју су чинили ученици 1. и 3. разреда неше школе као и малишани из вртића. Кроз представу „Зелена чаролија“ деца се упознају са бајковитим ликовима, Аном и вилом Шумелом, сестрама близнакињама, које су велики чувари природе. Оне се на симпатичан и комичан начин боре против злочестог јунака, Смећка, који ужива у прљавштини и нечистоћи, и не жели да се промени. Са друге стране, Ана и вила Шумела веома пазе на природу и чувају свет око себе. Малишани су активно учествовала у представи тако што су помогла сестрама тако што су навели Смећка да се промени, да почне да води рачуна о екологији и да на тај начин постане Чистунко. На овај начин од малих ногу подижемо свест о очувању животне средине и значају екологије.