ДИГИТАЛНА НАСТАВА ОД КОРОНЕ ДО ДАНАС

Датум: 06. Novembar 2022 23:23 Категорија: Новости

ДИГИТАЛНА НАСТАВА ОД КОРОНЕ ДО ДАНАС
У Основној школи ,,Јован Дучић" у Петроварадину, у среду,  21.10.2022. године, уприличен је састанак три школе са темом дигиталне, односно он лајн наставе у школама од почетка короне до данас. На састанку су учествовале три школе: школа домаћин из Пероварадина, ОШ ,,23. октобар" из Сремских Карловаца и наша, ОШ ,,Јован Грчић Миленко" из Беочина. На основу размењених искустава дошли смо до закључка да су све три школе најпре почеле на платформи Гугл учионице да би временом укључивале и друге платформе, а посебно и е-учионице разних издавача. Кроз Гугл учионицу наставници и ученици су контактирали путем задатака, тестова и мит-састанака уживо. Након враћања на редован режим рада, и даље се користе ове он лајн платформе, а од тренутка када су наставници и ученици изненада морали да се снађу на овим платформама без претходне обуке, до данас можемо рећи да је ово био један велики корак напред у дигитализацији нашег образовног система.