EВРОПСКИ ШКОЛСКИ СПОРТСКИ ДАН

Датум: 02. Oktobar 2022 12:24 Категорија: Новости

EВРОПСКИ ШКОЛСКИ СПОРТСКИ ДАН
Српски савез професора физичког васпитања и спорта у сарадњи са EUPEA - European Physical Education Association, уз подршку Министарства просвете, науке и технолошког развоја организује ЕВРОПСКИ ШКОЛСКИ СПОРТСКИ ДАН (European School Sports Day - ESSD) сваке године последњег петка у септембру.
Наша школа је и ове године узела учешће у Европском школском спортском дану чији је главни циљ промоција физичке активности и укључивање што већег броја деце и младих у процес физичког вежбања.
Наши ученици су данас са својим наставницима физичког васпитања, учитељима и одељењским старешинама учествовали у разним физичким активностима- вежбама обликовања, такмичењима у полигонима, играма са лоптом, елементарним и штафетним играма.
Вежбало се у централној школској згради у Беочину и у подручним јединицама Селу Беочин, Черевићу и Раковцу.
Ученици су показали велико интересовање за вежбање и са осмехом на лицу учествовали у активностима.