УКРАЈИНЦИ У РАКОВЦУ

Датум: 20. Mart 2022 17:22 Категорија: Новости

УКРАЈИНЦИ У РАКОВЦУ
Услед ратних дешавања у Украјини две породице из Украјине са укупно петоро деце (Вера, Серафина, Кира, Дарја и Илија) потраживи су своје уточиште у општини Беочин, тачније у Раковцу.
Кућу им је уступила новосађанка Данијела Николић, огрев обезбедила општина Беочин. Од првог дана им помоћ пружа и повереник за избеглице у општини Беочин, Исмет Адемовски.
Општина Беочин у сарадњи са Комесаријатом за избеглице већ годинама помаже расељене породице, а у ту сврху је последњих 6 година купљено 40 кућа и подељено вишње од 40 пакета помоћи.
Мајка троје деце рекла је да су се деца лепо уклопила и да им се свиђа у Раковцу.
Директор школе Драган Митић је истакао да су деца срдачно прихваћена од наших ученика, а да ћемо ми, одрасли, помоћи колико год можемо јер је нашем народу добро позната судбина страдалника, избеглица и прогнаних.
Надамо се да ће се ове две породице брзо вратити у свој родни крај и да ће из Србије понети само лепе успомене.