УПИС УЧЕНИКА У 1. РАЗРЕД ШКОЛСКЕ 2022/2023. ГОДИНЕ

Датум: 17. Mart 2022 10:44 Категорија: Новости

УПИС УЧЕНИКА У 1. РАЗРЕД ШКОЛСКЕ 2022/2023. ГОДИНЕ
ОСНОВНА ШКОЛА «ЈОВАН ГРЧИЋ МИЛЕНКО»
БЕОЧИН

О Б А В Е Ш Т Е Њ Е  О  У П И С У  У
П Р В И  Р А З Р Е Д  О С Н О В Н Е
Ш К О Л Е  У  2022/2023. години

Упис у ПРВИ разред ОБАВЕЗАН је за СВУ ДЕЦУ која ће до 1. септембра 2022. године имати најмање  шест година и шест месеци,  а највише седам година и шест месеци (деца рођена у периоду од 1. марта 2015. године до 28. фебруара 2016. године). У први разред уписују се и деца старија од седам и по година година која због болести или из другог оправданог разлога нису уписана до сада.
У први разред се могу уписати и деца која ће до 1. септембра 2022. године имати од шест до шест година и шест месеци (рођена у периоду од 1. марта 2016. године до 31. августа 2016. године), ако родитељи желе да дете пође раније у школу. Проверу спремности за упис «млађе» деце у школу обављаће психолог школе.
Пријаву за упис родитељ врши након обављеног лекарског прегледа детета.
Пријава за упис може се урадити електронски, преко Е-управе, кроз апликацију за електронско заказивање термина за упис и тестирање детета у основној школи, или позивом телефоном на број 021/871-341, 063/7551790 (педагог) и 064/6490037 (психолог). Уколико се због заузетости не јавимо на ваш позив бићете позвани у најскорије време.

Документа за упис детета прибавља школа по службеној дужности, електронским путем (осим Потврде лекара ако је лекарски преглед обављен у Дому здравља у Беочину или код приватног лекара, када је  потребно да је родитељи донесу у школу).
Педагог и психолог ће у истом дану обављати упис и тестирање детета по унапред заказаним терминима.

Упис и тестирање вршиће се од почев од 1. априла 2022. а најкасније до 31. маја 2022. године у централној згради у Беочину  («стара» зграда, први  спрат, код психолога или други спрат код педагога), сваког радног дана,  у терминима који ће бити понуђени на порталу Е-управе или у термину који се закаже телефонским путем, за сву децу која станују у Беочину, селу Беочин, Раковцу, и Черевићу.

Педагог, Нада Боснић
Психолог, Љиљана Михајловић