ПРОМОЦИЈА ВОЈНИХ ШКОЛА И ДОБРОВОЉНОГ СЛУЖЕЊА ВОЈНОГ РОКА

Датум: 11. Februar 2022 18:20 Категорија: Новости

ПРОМОЦИЈА ВОЈНИХ ШКОЛА И ДОБРОВОЉНОГ СЛУЖЕЊА ВОЈНОГ РОКА
У сарадњи општине Беочин, Војске Србије, Културног центра и ОШ ,,Јован Грчић Миленко“ данас је, испред Дома културе у Беочину, одржана промоција војних школа и добровољног служења војног рока ученицима седмог и осмог разреда. Промоцији је присуствовао начелник Јужнобачког округа - Милан Новаковић, начелник Центра Министарства одбране Нови Сад - потпуковник Драган Димовски, председница општине Беочин - Мирјана Малешевић Милкић, директорица Културног центра Ивана Бранков и директор школе Драган Митић.
Ученицима седмих и осмих разреда беочинске школе пружене су информације у вези са
- обавезом увођења у војну евиденцију;
- начином пријављивања кандидата;
- курсом за резервне официре;
- могућностима заснивања радног односа у Војсци Србије у својству професионалног војника.
Поред тога, деца су информисана и о школовању у средњим стручним војним школама, Војној гимназији, Војној академији и Медицинском факултету војно медицинске академију.