МОЛЕБАН ЗА ПОЧЕТАК ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ

Датум: 28. Septembar 2021 18:59 Категорија: Новости

МОЛЕБАН ЗА ПОЧЕТАК ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ
У оквиру радне суботе група од 16 ученика из одељења 4-3 је са одељењском старешином ЗорицомАдамек реализовала пешачење од школе до Цркве Преображења Господњег у Беочин селу. У цркви је присуствовала молитви за почетак школске године, Молебану посвећеном Светом Духу, који је служио свештеник Вељко Грубач. После молитве и разгледања цркве, ученици су посетили сеоску школу, издвојено одељење у Беочин селу, а затим су организоване игре у дворишту школе, којима су се прикључила и друга деца из села. Активност је реализована у времену од 9:30 до 12:30 часова.
Ученицима 4-3 придружили су се и ученици виших разреда који слушају православни катихизис у пратњи наставнице географдфије Весе Ивановић и наставнице енглеског језика Загорке Марковић.