ПРОЈЕКАТ "ЗДРАВО РАСТИМО"

Датум: 17. Jun 2021 21:16 Категорија: Новости

Већ три школске године у нашој школи се реализује пројекат “Здраво растимо”, који је део глобалне Nestle иницијативе и има за циљ обуку ученика 7.разреда о важности правилне исхране и подстицање ученика на бављење физичком активношћу.

На овај начин унапређују се знања ученика о побољшању квалитета живота путем исхране и физичке активности, сензибилизацијом кроз спортске вредности.
Пројекат је одобрен од стране Министарства просвете и технолошког развоја Републике Србије и Министарства омладине и спорта Републике Србије.
Пројекат је у овој школској године обухватио 123 ученика 7.разреда и једно одељење 6.разреда.
Пре едукације, ученици су попуњавали Упитник бр.1 а након едукације Упитник.бр.2.
Едукативни део се темељио на посебно креираној брошури, онлине материјалу у виду презентација и гугл мит часовима током наставе на даљину, као и радионицама по повратку на наставу у школу.
На крају пројекта ученици наше школе заузели су 12 место у напредовању у знању од укупно 102 основне школе.
Пројекат је са ученицима реализовала наставница физичког и здравственог васпитања Душица Ристић.
Сваки ученик је на поклон добио мајцу са логом Пројекта, а наставница је освојила посебну награду компаније Нестле за креирање Едукаплеј игрице на тему пројекта.