ЕКО-ЗЕЛЕНА НЕДЕЉА 2021

Датум: 02. Jun 2021 23:20 Категорија: Новости

ПРОЈЕКАТ ,,ЕКО-ЗЕЛЕНА НЕДЕЉА" 2021.
Наша школа ове недеље, тачније од 2.6.2021.г.  учествује у пројекту ,,Еко-зелена недеља“ у организацији Општине Беочин, под руководством Маје Лукић и Мирјане Тошков и уз велику подршку фабрике цемента Лафарге из Беочина. У оквиру пројекта организовано је такмичење ученика од 1. до 4. разреда у знању о екологији и у сакупљању рециклажног отпада: папира и пластчних чепова. Сакупљени чепови одлазе у хуманитарне сврхе, а од продаје папира обезбедиће се неки скроман допринос за школу. Такође, ученици са својим учитељима и учитељицама праве уметничка дела од рециклажног отпада. Првог дана ,,Еко-зелене недеље“ у централној школи одзив је био веома велики и наши ученици су сакупили пуно чепова и папира. Надамо се да ће и у подручним одељењима у којима се пројекат реализује од сутра бити слична, ако не и боља ситуација.
Честитамо нашим вредним ученицима и њиховим такође вредним учитељицама и учитељима.

У оквиру пројекта ,,Еко-зелена недеља" група ученика ОШ,,Јован грчић Миленко" посетила је беочинску фабрику цемента Лафарж и упознала се са производњом цемента. Наши домаћини су нас веома срдачно дочекали, показали нам фабрику и испратили нас са лепим поклонима на којима се овом приликом захваљујемо.