РОДИТЕЉСКИ САСТАНАК БУДУЋИХ ПРВАКА

Датум: 28. Mart 2018 11:27 Категорија: Новости

РОДИТЕЉАСК САСТАНАК БУДУЋИХ ПРВАКА
Дана  27. 3. 2018. године у организацији Предшколске установе „Љуба Станковић“ и Основне школе „Јован Грчић Миленко“ у просторијама школе одржан је општи родитељски састанак са родитељима будућих ђака првака. Састанку је присуствовало око 80 родитеља деце из Беочина, села Беочин, Раковца и Черевића. На састанку су говориле директорица школе Татјана Сакан, педагог Школе Нада Боснић,  педагог из Предшколске установе Весна Радошевић. На састанку су присуствовале и васпитачице из припремног предшколског програма.  Родитељима су саопштене информације у вези са уписом у школу и потребном документацијом за упис. Директорица школе изнела је да се нада доброј  сарадњи родитеља и школе и успешној адаптацијии ученика  након поласка у школу. Родитељи су упознати са организацијом рада у школи и обавештени о пројекту „Бесплатни уџбеници“ и условима за добијање истих. Представљен је наставни план и програм који ће се примењивати у школи почев од септембра 2018. године. Педагог предшколске установе родитељима је изложила реализоване садржаје у припремном предшколском програму. Педагог школе је упознала родитеље са  начином на који ће најбоље  припремати дете за упис, тестирање и полазак у школу. Родитељи су позвани на стрпљење током периода адаптације и сарадњу са учитељицама и учитељима који су заједно са родитељима кључне личности за дете у периоду поласка и адаптације на школу. Представила је реалну слику школе, говорила  о начину превазилажења треме, начину организације у породици до и након поласка у школу, новим обавезама које чекају будуће ученике и родитеље.