Увођење GSuite

Датум: 09. Februar 2021 15:21 Категорија: Новости

Поштовани родитељи/старатељи,
Обавештавамо вас да је ОШ „Јован Грчић Миленко“ прешла на званичну платформу учења на даљину која се зове  GSuite платформа. Предност ове платформ је што је потпуно безбедна, налози који су формирани за ученике су формирани у школи и нико им осим ученика не може приступити. Једини податак о ученику који је везан за налог је његово име и презиме и одељење. Других података нема.  Такође ћемо лакше пратити активности ученика у Гугл учионицама и вас обавештавати.
Потребно је да се ученици пријаве у нове гугл учионице преко нових налога које су добили од својих одељењских старешина. У овим гугл учионицама се ради на потпуно исти начин као у старим, само имају налог (мејл адресу) везан за школу. Када се ученик пресели или заврши осми разред, налог му се брише.
Ово је наjсигурнији начин рада на даљину и преко ове платформе ради највећи број школа у Срби.  Налози су прављени за ученике од 5. до 8. разреда јер млађи разреди иду у школу сваки дан.