ДАБАР ТАКМИЧЕЊЕ 2020

Датум: 06. Novembar 2020 10:58 Категорија: Новости

Takmičenje Dabar je namenjeno svim učenicima osnovnih i srednjih škola koji su zainteresovani za različite oblasti računarstva i informatike. Nisu neophodna posebna predznanja.U školskoj 2020/2021. godini, takmičenje Dabar će se realizovati u sledećim kategorijama:• Učenici osnovnih škola uzrasta 5. do 6. razreda svrstani u kategoriju „Dabarčić“;• Učenici osnovnih škola uzrasta 7. do 8. razreda svrstani u kategoriju „Mladi Dabar“.Učenici od 5. do 8. razreda osnovne škole takmiče se na dva nivoa takmičenja (školskom i republičkom). Školsko takmičenje, za ove kategorije učenika, počinje od ponedeljka, 16.11.2020. u 7,30 i traje do petka, 27.11.2020.Najbolji takmičari sa školskog takmičenja plasiraće se na republički nivo. Republički nivo takmičenja za učenike od 5. do 8. razreda osnovne škole održaće se najverovatnije 23. 01. 2020. godine u školama koje imaju učenike sa plasmanom na republički nivo tamičenja po posebno definisanim uslovima.Takmičenje se realizuje online. Nakon prijave, svaki učenik ima 30 minuta za rešavanje zadataka. Po isteku tog vremena, sistem za online testiranje se automatski zatvara i čuvaju se rezultati.Učenici koli žele da učestvuju na ovom takmičenju, treba kod kuce da VEŽBAJU testove od prethodnih godina, u svojoj kategoriji, i to na sajtu:https://dabar.edu.rs/dabar-vezbaonica/Prijava zainteresovanih učenika do 13.11.2020. kod nastavnika informatike i računarstva, uz dogovor o načinu realizacije školskog nivoa takmičenja.