ДАН ШКОЛЕ, 15.11.2019.

Датум: 19. Novembar 2019 13:38 Категорија: Новости

ДАН ШКОЛЕ
Ученици Основне школе "Јован Грчић Миленко" из Беочина прославили су Дан школе у Дому културе, у петак, 15. новембра 2019.г. свечаном приредбом са почетком у 17 часова. Ове године свечаност је била посвећена Јовану Грчићу Миленку, а реализована је као пројекат који су наши ученици заједно са својим наставницима уобличили. Пројекат„Јован Грчић Миленко – фрушкогорски славуј“, водиле су наставнице српског језика у сарадњи са наставницима географије, историје, ликовне и музичке културе, информатике, као и учитељима и вероучитељима. Кроз песму и причу оживели смо сећање на ,,фрушкогорског славуја“, последњег српског романтичара међу песницима и првог приповедача народне фантастике у 19. веку. Приредба је успешно изведена на задовољство публике и учесника.