ЛИМЕНКИЦА УЛАЗНИЦА

Датум: 19. Novembar 2019 11:31 Категорија: Новости

ЛИМЕНКИЦА УЛАЗНИЦА
"И ја бринем о својој планети"
Министарство заштите животне средине, дечије позориште "Чарапа" и Удружење "Еко арт" реализују пројекат ЛИМЕНКИЦА УЛАЗНИЦА. Пројекат је отпочео 2009. год. са циљем едукације деце о заштити животне средине и рециклажи кроз позоришну уметност. Улазница за позоришну представу и едукативни програм "плаћала" се лименкама. У понедељак 18.новембра ученици наше школе нижих разреда су са учитељима посетили Дом културе и однели завидан број прикупљених лименки. Маскота ЛИ МЕН човек са АЛУ планете је прикупљао лименке а ученици су добили пропагандни материјал и одгледали представу.
До сада је овим пројектом обухваћено 56 општина места у Србији, изведено је 300 програма, учествовало је 70.000 деце и прикупљено преко 500.000 лименки.
Ученицима се веома допао пројекат, а добили су и пуно нових информацији о заштити животне средине.