Посета ПМФ-у 2019

Датум: 06. Oktobar 2019 19:38 Категорија: Новости

ПОСЕТА ПМФ-у
Ученици седмих и осмих разреда ОШ „Јован Грчић Меленко“ из Беочина посетили су Природно-математички факултет у Новом Саду и учествовали у манифестацији „Мали-велики хемичар“ која се традиционално одржава на Департману за хемију, биохемију и заштиту животне средине, од 30.9-4.10.2019. године. Ученике су водиле наставница хемије Виолете Ћулибрк и наставница биологије Мирјане Цветићанин. Ова манифестација има за циљ да ученицима прикаже хемију као природну науку на занимљив начин. Током посете ученици су се упознали са интересантним темама из хемије које су представљене кроз низ експеримената у лабораторији. Манифестација „Мали-велики хемичар“ настала је у намери да пробуди код ученика интересовање за хемију и да представи занимања из области хемије, биохемије и заштите животне средине у склопу професионалне оријентације.