"Мали-велики хемичар" на ПМФ-у у Новом Саду

Датум: 10. April 2019 14:29 Категорија: Новости

„Мали-велики хемичар“ на ПМФ-у у Новом Саду
Друга по реду манифестација"Мали-велики хемицар"организована је на Природно-математичком факултету у Новом Саду, на Департману за хемију, биохемију и заштиту животне средине, од 1-5.априла 2019.г. Овој манифестацији присуствовали су ученици 7. и 8. разреда ОШ „Јован Грчић Миленко“ из Беочина у организацији наставнице хемије Виолете Ћулибрк. Уценицима је хемија као природна наука представљена на занимљив начин. Током посете ученици су се упознали са интересантним темама из хемије које су представљене кроз низ експеримената у лабораторији. Манифестација „Мали-велики хемичар“ настала је у намери да пробуди код ученика интересовање за хемију и да представи занимања из области хемије, биохемије и заштите животне средине у склопу професионалне оријентације.