Цикло номад - Снежана Радојичић

Датум: 11. Mart 2019 22:14 Категорија: Новости

Промоција животног сна Снежане Радојичић
Основна школа „Јован Грчић Миленко“ у Беочину имала је част да у понедељак, 11. марта 2019. године,  угости нашу познату бициклисткињу или како она себе назива „цикло номада“, Снежану Радојичић, жену која је бицилком прокрстарила пола света.  Снежане Радојичић рођена је 10. новембра 1967. године у Београду, дипломирала је на Групи за југословенску књижевности са општом књижевношћу, али је 2011. године кренула у остваривање свог животног сна да бициклом пропутује и упозна свет. Наши ученици имали су прилику да чују интересантне, занимљиве и поучне приче из њеног живота. Са пуно енергије и ентузијазма Снежана нам је причала и о лепим, али и о тешким тренуцима са својих путовања кроз Европу, Азију, Турску, Јапан, Сибир, Кореју ... Поделија је са нама освоје одушевљење Јапаном и најавила још једну књигу у низу својих путописа. Чланови Географске секције ОШ „Јован Грчић Миленко“ из Беочина, прате њено путовање већ дуже време, а захваљујући томе и пре свега наставници географије Веси Ивановић имали смо прилику да видимо Снежану и у Беочину. Она је нама преносила своје утиске о разним народима и културама толико различитим од наше, а ми смо, слушајући је, стекли позитивне утиске о њој као харизматичној  жени, снажног карактера, богатог духа, која својом појавом и причом плени слушаоце. Захваљујемо се Снежани Радојичић на издвојеном времену и желимо јој да увек буде ведрог духа и никада не посустане у остваривању свог животног сна. Такође се захваљујемо на књигама које је поклонила нашим ученицима и желимо јој још пуно среће и успеха.