Школcка слава - Свети Сава 2019

Датум: 04. Februar 2019 09:57 Категорија: Новости

СВЕТИ САВА - ШКОЛСКА СЛАВА

Ученици и наставници ОШ “Јован Грчић Миленко“ из Беочина обележили су школску славу, Светог Саву, 27. јануара 2019. године. Обред освећења и сечења славског колача у ком су учествовали беочински свештеник Мирослав Бабић, школски вероучитељи Вељко Грубач и Јевгенија Којић, директорица школе госпођа Татјана Сакан као и наставници и ученици школе обављен је у холу школе. Ове године кума нам јe бивша ученица наше школе гђица Ивана Николић и предузеће „ДАК“. Свечани програм који су са ученицима припремиле наставнице Драгана Марјановић, Бојана Драшко, Милица Топлићан и Јевгенија Којић изведен је у Дому културе.
          Скупштина Општне Беочин је и ове године доделила Светосавске повеље ученицима који су остварили значајне успехе у области  науке, уметности, спорта. Светосавска повеља у 2019. год. додељена је у конкуренцији основних школа: Елени Гверо и Анђели Германац из ОШ „Јован Грчић Миленко“ из Беочина; и Стефану Крстићу из ОШ"Јован Поповић" из Сусека. У конкуренцији средњих школа добитници су: Петар Бикар и Никола Стојковић.
          Повеље награђенима је доделио председник Скупштине општине Беочин, г. Зоран Стокућа.