ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У ШАХУ 2024.

Датум: 20. Mart 2024 01:01 Категорија: Достигнућа

ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ У ШАХУ 2024.
Општинско такмичење у шаху одржано је у ОШ ,,Јован Грчић Миленко”, у Беочину, у суботу, 24.2.2023. године од 10 до 12.15 часова, по ФИДЕ правилима шаха, E. I. 01 A, са допунама у примени од 01.01.2023. године.
Општина Беочин има две основне школе, али на овом такмичењу учестововала је само школа домаћин са пет такмичара. У складу са пријављеним бројем и категоријама ученика - такмичара реализовано је такмичење у 3 (три) групе:
-такмичење I разреда - 1 такмичар,
-такмичење V разреда - 3 такмичара
-такмичење VII разреда - 1 такмичар
Током такмичења није било никаквих проблема.
Чланови комисије (жирија) Остојин Драган и НА Ђачанин Горан, обојица из Шаховског клуба „Цемент“ Беочин.
На појединачно окружно такмичење ученика у шаху пласирали су се следећи ученици:
-из I разреда: Грујић Војислав,
-из V разреда: Милинковић Кристијан, Јокић Лазар и Ђурић Василије
-из VII разреда: Паскал Луке Леон

Екипно такмичење није реализовано јер се  у за то прописаном року пријавила само ОШ „Јован Грчић Миленко“ из Беочина. ОШ „Јован Поповић“ из Сусека није учествовала.
Имајући у виду наведено на екипно окружно такмичење ученика основних школа. По календару такмичења ученика основних школа за школску 2023/2024. годину екипно окружно такмичење у шаху планирано је дана 10.03.2024. године у 14:00 часова. Место одржавања такмичења биће накнадно објављено.
Имајући у виду наведено на екипно окружно такмичење ученика основних школа пласирала се:
-екипа ученика ОШ ''Јован Грчић Миленко'' из Беочина..
Приликом реализације такмичења није било никакаквих проблема. За све учеснике организатор је обезбедио освежење и посластице, а за победнике пригодне награде. Дипломе ће победницима бити уручене у склопу редовних активности школе.
Судија НА Горан Ђачанин