ПРЕДСТАВЉАЊЕ ПРОЈЕКТА ,,ЕХО”

Датум: 02. Februar 2024 22:53 Категорија: Новости

ПРЕДСТАВЉАЊЕ ПРОЈЕКТА ,,ЕХО”
У ОШ ,,Јован Грчић Миленко“, у Беочину, у среду, 20.12.2023. године, Пројекат ,,Социјална инклузија за достојанствен живот Рома и других осетљивих особа у Србији 2023-2026” представила педагог Жељка Зељковић у организацији педагошког асистента наше школе Феруза Дрмаку. У овај пројекат је укључено 15 девојчица са својим мајкама, а он се спроводи под вођством Екуменске хуманитарне организације, а под окриљем Владе Републике Србије. У пројекту учествују ученице са једним од родитеља: из 5-2 Анастасија Дрмаку, Анастасија Зубаку, Зелија Иљијази, из 5-3 Елијана Демири, Емрана Мурина, Валентина Сапи, из 6-1 Јулија Далипи, Алмедина Зубић, Мелиса Карамани, Бајрамша Морина, из 6-2 Мелиса Морина, Алина Сапи, Еленита Сапи, из 6-3 Јасмина Морина и из 6-4 Малића Морина. Пројекат се односи на активности у три области: антидискриминација, борба и превенција против циганизма, образовање и област становања – подршка породицама да легализују стамбене објекте.