ПОЗОРИШНА ПРЕДСТАВА "НА ЦИРKУСKИ ПОГЛЕД”

Датум: 02. Februar 2024 22:45 Категорија: Новости

ПОЗОРИШНА ПРЕДСТАВА "НА ЦИРKУСKИ ПОГЛЕД”
У Дом културе Беочину, у понедељак, 18. децембра 2023.г, изведена је представа ,,На циркуски поглед". У стварању овог јединственог перформанса учествовало је деветоро тинејџера из различитих новосадских школа из школе циркуса ,,Цирконео“.  Представу је покренуло Удружење Kреативни погон у оквиру пројекта Цултуре фор Демоцрацy, уз подршку Хартефакт фондације, Швајцарске владе и Управе за културу Града Новог Сада. Kроз језик савременог циркуса, млади извођачи постављају питања о различитости, породици, друштву, критичком мишљењу, прихватању, медијима, пријатељству, разумевању, саосећању и слободи. Ова представа нуди увид у то како тинејџери промишљају о школском систему и шта очекују од образовања.                                                                                                                                                     Након представе, публика, ученици 7. и 8. разреда, је имало прилику да постаља питања и изрази своје мишљење о представи и теми. Ментори и извођачи су одговарали на питања. Ова представа  подстиче младе да размишљају о кључним питањима и изражавају своје ставове о актуелним друштвеним темама и представља драгоцену прилику да заједно са ученицима истражимо теме које их занимају и подстакнемо њихово критичко размишљање.