- ОПАСНОСТИ ОД ПИРОТЕХНИКЕ -

Датум: 02. Februar 2024 22:40 Категорија: Новости

ПОЛИЦИЈА У ЛОКАЛНОЈ ЗАЈЕДНИЦИ У СЛУЖБИ ГРАЂАНА
- ОПАСНОСТИ ОД ПИРОТЕХНИКЕ -
Нашу школу у уторак, 12.12.2023. године посетили су представници полиције у локалној заједници и упознали ученике са опасностима при коришћењу пиротехничких средстава као што су петрде, ватромет и слично. Такође, ученицима су предочили и закон који се односи на оне који паљењем пиротехничких производа нарушавају јавни ред и мир.
“Паљење пиротехничких средстава и пуцање Члан.17 Ко паљењем пиротехничких производа нарушава јавни ред и мир или угрожава сигурност грађана - казниће се новчаном казном од 50.000 до 100.000 динара или радом у јавном интересу од 40 до 120 часова. Или казном затвора од 30 до 60 дана.” Истакли су и делове тела који су најчешће повређени пиротехничким средствима: шаке и прсти - 36%, очи, глава, лице уши - 19%, труп и остали делови тела - 11%, ноге - 10% и руке - 5%. Основна порука је да се треба уздржавати од коришћења пиротехничких средстава и предстојеће празнике провести у здрављу и весељу. Свима желимо срећну Нову 2024. годину.