ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊE „ДАБАР“ 2023.год.

Датум: 13. Decembar 2023 20:09 Категорија: Достигнућа

ШКОЛСКО ТАКМИЧЕЊE „ДАБАР“ 2023.год.
„ДАБАР“ је међународно, online, такмичење из рачунарске и информатичке писмености за ученике основних и средњих школа. Такмичење „ДАБАР“ 2023. одржано је и ове школске године и то у периоду од 13. до 16.11.2023. године. Укупан број такмичара на школском нивоу био је 64.352 такмичара. На такмичењу су учествовали и ученици наше школе, 220 ученика од петог до осмог разреда наставнице Жане Пушић и 30 ученика наставнице Драгане Пушић. Ученици су се такмичили у категорији: Кило Дабар (за ученике V и VI разреда) и Мега Дабар (за ученике VII и VIII разреда).
Такмичење у обе категорије је за ученике наше школе реализовано на часовима информатике и рачунарства. Најбољи успех показали су ученици 8-4 одељења: Тамара Витасовић, Милан Димшић и Маја Јеремић. За пласман на републично такмичење потребно је било да сви одговори буду тачни. Наши ученици су имали 1 нетачан поен од 12 изузетно тешких и компликованих питања. Честитамо ученицима на постигнутом успеху.
Наставница информатике: Жана Пушић