ПОБРАТИМСТВО БЕОЧИНА И БАТАЊЕ

Датум: 28. Novembar 2023 12:08 Категорија: Новости

ДРУЖЕЊЕ СА КОЛЕГАМА ИЗ БРАТСКЕ ШКОЛЕ У БАТАЊИ
Наша, ОШ ,,Јован Грчић Миленко” из Беочина негује дугогодишње побратимство са Батањском двојезичном српском основном школом и забавиштем из града Батање, у Мађарској. Прошле године нас су посетиле колеге из Мађарске, а ове године просветни радници из наше школе са директором Драганом Митићем, били су њихови гости у суботу и недељу, 25. и 26. новембра 2023. године. Цео колектив побратимске Батањске основне школе са директорицом Мелиндом Кереми дочекао је наше колеге и са њима провео два дана у прелепом дружењу. Најпре су обишли Батањску двојезичну српску основну школу и забавиште и упознали се са начином рада и опремљеношћу учионица. Дружење се наставило у Сегедину где су заједно посетили католичку цркву Катедралу Дом, тзв. Заветну цркву у центру Сегедина. Сутрадан су посетили Српску православну цркву где им је добродошлицу пожелео архијерејски намесник, парох сегедински Далибор Миленковић. Уследила је посета сегединској Синагоги коју је забележила је телевизија Варош ТВ. Иако је било хладно, дружење је протекло у лепој атмосфери. Захваљујемо се домаћинима на гостопримству и срдачности. Наставићемо да негујемо ово лепо побратимство.